Ładowanie

O nas

Witaj!

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy krótki opis naszych usług – zobacz czym zajmujemy się na co dzień.

 

Wymiana kół

Zaczynamy od wymiany kół – lub ich poszczególnych części. Jeżeli potrzebujesz zmienić opony, bo właśnie zaczął się sezon letni lub zimowy, albo dlatego, że żywotność starych dobiegła końca – odwiedź nas. Wymieniamy opony w samochodach osobowych, ciężarowych, pojazdach rolniczych (traktor) i przemysłowych oraz motocyklach.
Posiadamy niezbędną wiedzę i narzędzia, aby wymiana przebiegła sprawnie i zapewniła Ci bezpieczeństwo na drodze oraz komfort jazdy.

Wyważanie kół

Jeśli odczuwasz drgania w kierownicy podczas jazdy, które pojawiają się gdy przekraczasz prędkość 80 km/h warto zgłosić się do salonu wulkanizacyjnego. Jedną z możliwości rozwiązania tego problemu jest wyważenie kół – jeśli przejechałeś ok. 10 000 km koła mogły się już wyrobić i potrzebne jest ich wyważenie.
Przyczyną drgań w kierownicy może być również złe wyważenie kół – zdarza się ono, gdy druciany oplot opony na obręcz zostanie niewłaściwie osadzony. Tak samo w przypadku pozostałych komponentów koła – jeśli zostały niewłaściwie zamontowane mogą powodować drgania. Dlatego warto wyważać koła u sprawdzonego specjalisty. My z pełnym profesjonalizmem zajmiemy się Twoimi kołami w salonie Nor-Bud.

Wyważanie felg

To kolejna z pozycji niezwykle istotnych dla bezpieczeństwa podczas jazdy. Niezwykle ważne jest ułożenie felgi względem opony – w tym przypadku jesteśmy przekonani, że rozmiar ma znaczenie. O idealnych rozmiarach felg względem opon więcej dowiesz się tu.
Niedopilnowanie tych obowiązkowych detali – włącznie z wyważaniem całego koła – może prowadzić do pogorszenia się sterowności i trakcji oraz wydłużenia drogi hamowania. Wówczas zmniejszy się również komfort jazdy i bezpieczeństwo kierowcy.

Przechowalnia opon i sprzedaż

Jeżeli właśnie zmieniłeś opony ze względu na nowy sezon i nie masz co zrobić z ich poprzedniczkami – nie martw się. Specjalnie dla Ciebie otworzyliśmy przechowalnię opon. Regulamin korzystania z przechowalni oraz cennik znajdziesz tu.
Gdybyś jednak chciał wymienić stare opony na nowe – przyjedź do naszego salonu. Wymienimy je dla Ciebie na miejscu. W naszym magazynie znajdziesz opony dla samochodów osobowych, pojazdów przemysłowych i rolniczych, motocykli oraz samochodów ciężarowych / TIR.

Pozostałe usługi

Na życzenie klienta napełnimy i odgrzybimy klimatyzację. Wystarczy odwiedzić nas w Dąbrowie Górniczej. Zajmujemy się także wymianą filtrów, olejów, akumulatorów i akcesoriów samochodowych (np. wycieraczek, śrub i nakrętek do kół, pierścieni centrujących felgi aluminiowe).

Dbamy o jakość naszych usług i komfort klientów dlatego służymy pomocą w przypadku pytań, których tutaj nie rozwialiśmy. Skonatktuj się z nami.